Dzisiaj jest: Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. Zaloguj

.: Te wspaniałe, recytujące dzieciaki... Czwartek, 13 maja 2011 r.

... i ich wspaniali opiekunowie, którym się jeszcze chce „chcieć”, po raz czternasty odwiedzili noworudzką Trójkę z okazji konkursu „Człowiek-Ziemia-Słowo”. To kameralne, recytatorskie spotkanie odbyło się w piątek, 6 maja, na sali gimnastycznej, gromadząc 22 uczestników. Jury tworzyły trzy osoby: Pani Wiceburmistrz, Marzena Wolińska, Pan Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Sławomir Drogoś i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Josepha Wittiga, Joanna Maliszewska. Nagrodę Wójta Gminy Nowa Ruda przyznano Katarzynie Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach (opiekun A. Knapczyk), a nagrodę Burmistrza Miasta Nowa Ruda otrzymała Katarzyna Krzyżanowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 (opiekun I. Muler). Tradycyjne nagrody główne powędrowały do Słupca i Ludwikowic. Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w kategorii dzieci młodszych otrzymała Natalia Hupało z Ludwikowic (opiekun T. Korzeniowska), zaś w grupie dzieci starszych triumfowała Weronika Rotman ze Szkoły Podstawowej nr 7 (opiekun M. Ignatowska). Nagroda Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie trafiła w ręce ucznia klasy pierwszej (SP nr 3), Michała Tulskiego, przygotowanego przez D. Antas. Specjalną nagrodą Pana Witolda Marca, właściciela księgarni, obdarowano uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2, Wiktorię Iwanowską (opiekun A. Wiącek). Jury zwróciło uwagę na kilka innych osób, żałując, że nie przygotowano więcej nagród. Wśród godnych wyróżnienia znalazły się na przykład reprezentantki Bożkowa, Laura Bełch i Patrycja Krakowiak (opiekun M. Wełna) oraz zdolni recytatorzy z Siódemki (przygotowani przez R. Wałęsę), Staszek Lichwa i Hania Zawadzka.

Nie wszystkie dzieci przepadają za poezją i publicznym jej wygłaszaniem. Są takie, które swój związek z przyrodą ujawniają za pomocą aparatu fotograficznego. Na towarzyszący recytacjom konkurs fotograficzny wpłynęło sporo prac. Jury pierwszą nagrodę wręczyło Zuzannie Grzybowskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Św. Wojciecha we Włodowicach) za pracę zatytułowaną „Lśni”, drugą otrzymał Marek Brzeziński z Ludwikowic za fotografię Droga do ciszy, a trzecie miejsce zajęło zdjęcie Emila Bartnickiego (SP nr 3), opatrzone tytułem „Skutki pożaru”.

20110601133651.jpg
20110601133711.jpg