.: 11 listopada, Ojczyzno pamiętamy!!! Czwartek, 13 listopada 2012 r.

"Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy wolność – polską mowę w szkole,

To, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięto…

I me serce się raduje, że obchodzę Polski święto”

9 listopada   w Szkole Podstawowej nr 3 imienia Josepha Wittiga miała miejsce niezwykle ważna uroczystość.  Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością (burmistrz miasta Nowa Ruda Pan Tomasz Kiliński, naczelnik wydziału infrastruktury społecznej pan Leszek  Wójcik, dyrektor biura poselskiego pani Małgorzata Jędrzejewska- Skrzypczyk) mieli okazję zobaczyć występy artystyczne przygotowane z okazji Święta Niepodległości oraz pasowanie uczniów klas pierwszych.

Po wkroczeniu pocztu sztandarowego wszyscy zebrani odśpiewali uroczyście Mazurek Dąbrowskiego.  Z przejęciem recytowane wiersze patriotyczne uświadomiły wszystkim, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Całości dopełniły śpiewane przez uczniów pieśni patriotyczne. Wzruszenia nie kryli rodzice i nauczyciele,  bo u niejednego z nich można było dostrzec kręcącą się w oku łezkę kiedy po sali rozlegały się donośne słowa refrenu” Hej, hej ułani..”.

Również na szóstkę spisali się nasi najmłodsi uczniowie, którzy podczas swojego jakże uroczego występu wykazali się  znakomitą wiedzą z zakresu: geografii, historii, zasad dobrego zachowania oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uroczystego pasowania dokonała dyrekcja szkoły Pani Mariola Szymańska w asyście zaproszonych gości.  Pierwszaki przyjęły z radością ofiarowane przez Pana Burmistrza słodkości i pamiątkowe dyplomy. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali  rodzice uczniów klas pierwszych.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością zaszczycili naszą szkolną uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej organizacji.

Izabela Muler

20121113114604.jpg