.: Trójka w opałach. Dziękujemy Wam, rodzice! Czwartek, 12 marca 2011 r.

Urząd Miasta przygotował projekt, w którym proponuje się likwidację naszej szkoły bądź przeniesienie i połączenie z gimnazjum. Zdecydowana większość rodziców zaprotestowała przeciw takiemu wariantowi szukania oszczędności w oświacie. Wczoraj wieczorem na sali gimnastycznej odbyło sie spotkanie mieszkańców Zacisza z burmistrzem Tomaszem Kilińskim i radnymi. Rodzice przedstawili argumenty mówiące o nieopłacalności decyzji likwidowania/łączenia oraz o kosztach moralnych, wychowawczych i społecznych. Pan Tomasz Kiliński przyjął do wiadomości postulaty rodziców i obiecał (OBIECAŁ!), że będą brane pod uwagę w trakcie prac nad uchwałą. Rodzice jednak wierzą, że do sformułowania takiej uchwały w ogóle nie dojdzie. Dziękujemy Wam, rodzice, za wspaniałą postawę. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom szkoły, mieszkańcom dzielnicy, obcym ludziom na ulicy przyłączającym sie do protestu, absolwentom i uczniom za spontaniczne stworzenie obywatelskiego ruchu obrony szkoły i wartości kulturowych przez nią reprezentowanych.

Pamiętajmy, że na jednym zebraniu się nie kończy. Gładkie słowa władzy nie są w stanie uśpić naszej czujności. Nadal zbieramy podpisy - może dwa tysiące podpisów zrobi wrażenie na radnych podejmujących 30 marca decyzję w tej sprawie. Przyjdźmy licznie na posiedzenie Rady w środę 30 marca o godzinie 10.

Szczególne podziękowania za wsparcie dla lokalnych mediów. "Szacun" dla "Gazety Noworudzkiej", www.nowaruda.info i Telewizji Sudeckiej oraz pana Marka Obszarnego z Radia Wrocław.