Dzisiaj jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. Zaloguj

Aktualności

.: Grudniowe zaległości Czwartek, 06 stycznia 2013 r.

Po pierwsze

Pod koniec grudnia odbyły się ostatnie zajęcia w ramach koła prozdrowotnego dotyczące Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zajęcia obejmowały tematy- „ Układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej”, „ Wykonywanie R-K-O u dorosłych i u dzieci”. Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz zasadami wykonywania R-K-O indywidualnie i w parach. Podobnie jak na poprzednich zajęciach uczniowie wykonywali zadania praktyczne przy wykorzystaniu naszego szkolnego manekina.

Po drugie

Dokładnie w „mikołajki” zostały rozegrane miejsko-gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu na dystansie 25 m. Nasza drużyna liczyła tylko 7 uczniów, a każdy z zawodników mógł wystartować tylko na jednym dystansie. W rywalizacji klas „2” Kacper Wiącek zajął w wyścigu stylem grzbietowym wysokie V miejsce, natomiast wśród dziewcząt z klas „2” Alicja Bordon również w stylu grzbietowym zajęła VI miejsce. Na poziomie klas „3” nasi chłopcy wystartowali w stylu dowolnym.  Michał Tulski zajął bardzo dobre IV miejsce, na VI miejscu ukończył wyścig Damian Pęcak, a Wiktoria Cybulska w stylu grzbietowym zajęła V miejsce. W rywalizacji klas „5” nasze dziewczęta startowały w stylu klasycznym.  ;Po rewelacyjnym wyścigu Julita Pawlina zajęła I miejsce, a Aleksandra Lisowiec była II. Na etapie klas „6” I miejsce w stylu grzbietowym zdobyła Milena Ćwiok, natomiast Marek Lisowski w stylu dowolnym uplasował się na VI pozycji.                                                           ;Podsumowując: były to udane zawody w wykonaniu naszej drużyny, uczniowie klas starszych przeważnie wygrywali swoje wyścigi, a uczniowie klas młodszych nabrali cennego doświadczenia, które z pewnością pomoże im w kolejnych startach.

Po trzecie

W Hali Sportowej CTS Słupiec 13.12.2012R. zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców. W rywalizacji dziewcząt i chłopców wystąpiły po cztery zespoły, które rywalizowały systemem pucharowym. Nasza drużyna w drodze losowania trafiła na SP 7. Dziewczynki przegrały nieznacznie, bo tylko 1-0, natomiast chłopcy musieli uznać wyższość swoich rówieśników przegrywając 8-3. W meczu o III miejsce nasi chłopcy pokonali drużynę SP 6 5-2, a dziewczynki ulegając 1-0 drużynie z SP6, zajęły IV miejsce. Ogromne gratulacje dla naszych dziewcząt i chłopców za zaangażowanie, wolę walki i wielką ambicję, które na pewno zaprocentują w przyszłych latach.